30. 5. 2018

Výhra až na penalty

TJ Vaňov – TJ Chlumec 3:3 (1:3) pk 5:3

Po zbytečné prohře v Trnovanech, jsme na domácím pažitu přivítali

TJ Chlumec, která po úvodních dvou kolech vedla tabulku nadstavby se 6 body a skórem 12:0.

Naší snahu o úvodní tlak opět utnula neskutečná hrubka stopera,

kterou jsme vyprodukovali již v 6. minutě! Postupem času se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Ve 20. minutě se Pavel Traista při zneškodnění nebezpečné střely z bezprostřední blízkosti zranil a musel ho v bráně nahradit Strádal. Po špatné malé domů jsme ve 23. minutě prohrávali již o dva góly a ve 28. se schylovalo k debaklu, když se vysoký míč odrazil od hlavy hostující útočníka do naší sítě! Naštěstí jsme to nezabalili a ve 41. minutě po rohu Ajma Zeman hlavou snížil na 1:3.

Do druhého dějství jsme nastoupili s odhodláním otočit skóre v náš prospěch. Postupně narůstající tlak vyústil v penaltový zákrok na Stehlíka, který následnou penaltu s přehledem proměnil. Nadále jsme byli lepším týmem, ale vyrovnávajícího gólu jsme se dočkali až v 70. minutě, když Budka bombou z přímého kopu nedal soupeřově brankáři šanci! Z dalších příležitostí se již žádná gólová radost neurodila, a tak se šlo do penaltového rozstřelu. Naše pětice Strádal, Berger, Zeman, Černý

a Stehlík se nemýlila, chlumečtí ve čtvrté sérii přestřelili, a tak jsme se mohli radovat z malého vítězství.