Dorost: Zajímavá zkušenost

9. 8. 2018

Zajímavá zkušenost

FK Litoměřicko U17 - TJ Vaňov 10:1 (5:0)

Velmi zajímavý zápas nás čekal ve středu 8. 8., neboť jsme jeli k zápasu do Mlékojed, kde nás čekal třetiligový FK Litoměřicko U17.

Bohužel se na poslední chvíli omluvili dva hráči a k zápasu jsme nastoupili v improvizované sestavě bez možnosti střídání. Od úvodních minut nás domácí přečíslovali zejména náběhy do volných prostorů za naší obranu, na které jsme nedokázali správně reagovat. K náznakům kombinační hry jsme se dostali až kolem 20. minuty a hned z toho byla jasná gólová šance, která zůstala nevyužita. Následně nám začali pomalu docházet síly, čehož Litoměřicko díky dobrému pohybu využilo k výraznému poločasovému vedení.

První desetiminutovka druhé půle byla z našeho pohledu asi nejvydařenější částí utkání, ale gólovou radost nám nepřinesla. Po té co domácí zvýšili již na 6:0, přeci jen začali být méně důslední v defenzivní fázi a šance se začali střídat na obou stranách. My jsme bohužel proměnili jen tu z 57. minuty, kdy po Stehlíkově nahrávce Baytalon krásnou křižnou střelou z 20 m nedal brankáři šanci zareagovat.

Zápas můžeme označit za prospěšný, pokud budeme ochotni v dalších zápasech využít získaných zkušenosti a příležitost k tomu budeme mít již v úterý 14. 8., kdy nás čeká FK Junior Děčín tedy opět tým hrající třetí ligu.